Multifunkční centrum Hustopeče

Obyvatelé Hustopečí si dlouhou dobu stěžovali na horší podmínky v místním společenském domě, ve kterém sál neodpovídá parametrům pro oblíbená zájezdová divadelní představení a stejné výtky bylo možné slyšet i ze strany hostujících divadelních souborů. Rekonstrukcí původního kina se tak vyřešily hned dva problémy. Zároveň v zákulisí vzniklo i potřebné zázemí pro divadelní soubory.

Představujeme naši instalaci techniky do víceúčelového sálu kina v Hustopečích. V tomto případě byl celý prostor zrekonstruován s ohledem na očekávané univerzální použití a na výsledku je to vidět. Velké pódium s hlavní oponou a maskovací oponou pro projekční plochu kina. Šatny pro herce umístěné za stěnou s projekčním plátnem, průchozí prostor za plátnem, klasické divadelní osvětlení doplněné inteligentními, plně řiditelnými světly. Promítací kabina s otevíracími okny pro zvukaře a osvětlovače, s klimatizací. Kvalitní ozvučení digitálního kina v rozsahu 7.1 kanálů. Vybavení pro zvukaře / osvětlovače. Malý, barevný dotykový LCD displej pro ovládání techniky nejen digitálního kina, „chytrý“ pohon maskovací opony s napojením na playlist či webové rozhraní. Laserový projektor s naprosto čistým podáním barev

Výhodou delší přípravy před vlastní rekonstrukcí je vychytání řady drobností, které se v běžných sálech a promítacích kabinách řeší často dodatečně. Jak tedy vypadá konkrétní řešení pro návštěvníka? 

 1. Když jdete do kina
 • Projekce digitálním laserovým projektorem s dlouhou životností laserového zdroje světla. Projektor má integrovaný přehrávací server digitálních filmů (IMS), doplněný o další úložný prostor v profesionálním čtyř diskovém NASu.
 • Sál pro necelých 200 diváků s ozvučením v rozsahu 7.1 realizovaným komplexně s produkty značky QSC určenými pro digitální kina, doplňkové ozvučení na portálu pro doprovodný zvuk nebo prezentace.
 • Možnost projekce ze satelitu, počítače, libovolného zařízení s HDMI výstupem
 1. Když jdete do divadla
 • Moderní divadelní osvětlení, včetně inteligentních a plně řiditelných divadelních / efektových LED světel
 • Zázemí herců umístěné za stěnou s plátnem, tedy pohyb i přístup herců na pódium mimo diváka
 • Doplňkové ozvučení pro zvukový doprovod divadelních představení
 • Pracoviště osvětlovače / zvukaře se samostatným oknem a výhledem do sálu, nerušícím diváky
 1. Když přijdete na jednání, prezentace, …
 • Klasický ruční mikrofon na kabelu, bezdrátové mikrofony, jak ruční, tak klopový či náhlavní, jsou pro ně připraveny jak klasické stativy pro stojícího řečníka, tak malé stolní stativy pro případná jednání
 • Hlavní ozvučení přes reproduktorové soustavy kina, doplňkové pro slovní doprovod
 • Projekce jak z promítací kabiny, tak přímo z portálu sálu v rozlišení 1080p (1920 x 1080 bodů)
 • Jednoduché ovládání techniky v promítací kabině, případně dotykové LCD pro ovládání techniky přemístitelné na pódium

Z pohledu technického řešení, celá realizace vypadá následovně:

 • V rámci ovládání technologie multifunkčního sálu je instalován řídicí systém CUE, který převádí řízení technologií (ozvučení, mikrofony, maskovací opona, digitální projektor, HDMI vstupy, atd.) na jedinou LCD dotykovou obrazovku. Zároveň zajišťuje korektní zapnutí / vypnutí celé instalované technologie
 • Projekční kabina s veškerou technikou instalovanou v racku, oddělenými místy pro zvukaře / osvětlovače a promítače. Vysoké umístění promítací kabiny bylo korigováno umístěním projektoru na podlahu, prostor nad projektorem je využit na rozšíření desky stolu.
 • Kompletní ozvučení realizováno reproduktorovými soustavami QSC, zesilovače QSC řady ISA, audio procesor QSC DPM100H
 • Pro alternativní obsah HDMI převodníky a křížový přepínač značky GEFEN, o audiosignály, především zpracování mikrofonů, se stará volně konfigurovatelný audio procesor SYMETRIX Solus NX 16x8. Konfigurace zapojení uvnitř se může podle potřeby měnit, jde o ideální řešení pro bezobslužný provoz, kdy nahrazuje nejen klasický mixážní pult, ale také řadu feedbacků pro mikrofony (omezovače zpětné vazby – „pískání“ mikrofonů) a dalších komponent
 • Na pódiu je k dispozici přípojný panel (stage box - 16x XLR konektor), který je vyveden v kabině na standardní patch panelu se 24x vstupy / výstupy.
 • Projekce laserovým projektorem NEC NC1201L s integrovaným digitálním serverem NEC, připojen na UPS jednotku záložního napájení 3 kW, doplněno diskovým polem pro digitální filmy NETGEAR Ready NAS 8TB
 • Klimatizace zajišťující odpovídající teplotu především při provozu kina, příliš vysoká teplota v kabině je slabým místem řady starších kin.

Mimo sál s jeho technologií je pro návštevníky nově k dispozici předsálí s kavárnou a v prvním poschodí i menší přednáškový sál, který se jako E-Cinema může využít i na projekci filmů.

 

REF_Hustopece [473 kB]