Brno - společenský sál

Představujeme způsob, jak integrovat AV techniku do společenského sálu. Na rozdíl od běžných instalací a příprav s nimi spojených, tady už byl sál před delším časem zrekonstruován, bohužel bez jakékoliv úvahy nad jeho dalším využitím. A tak požadavky uživatele na funkčnost byly prokládány opakovaným upozorněním, aby technika výrazně nezasáhla do interiéru sálu.

Volili jsme tedy dost stísněné řešení, co nejmenší rackovou skříňku zavěšenou na stěně, do které lze danou techniku fyzicky vměstnat. Ke štěstí uživatele má sál na čelní stěně řasenou oponu zakrývající okna. A na sloup schovaný za touto oponou, jsme nakonec skříňku s technikou upevnili.

Pod stropem sálu je pak velká elektrická projekční plocha 4 x 3 metry, s dálkovým radiovým ovládáním, doplněná projektorem NEC PA653U (6.500 ANSI lm) v bílé barvě. Jediný zásah do interiéru sálu se skládal ze sejmutí podvěšeného svítidla, které bylo přímo mezi plátnem a projektorem, jinak je sál bez viditelného zásahu.

A samozřejmě, pod obvodový lem sálu přibyly čtyři reproduktorové soustavy, jeden pár na úrovni projekční plochy, jeden pár zhruba v půlce sálu. Reproduktorové soustavy jsou instalovány v horizontální poloze, jejich výškový reproduktor je v ozvučnici otočný, výrobce přímo počítá s touto variantou a zvukové pokrytí sálu je, jak můžeme konstatovat, bez ztráty kytičky. Celá instalace byla komplikovaná na vedení kabelů. Vzhledem k řešení sádrokartonové konstrukce, která je v celé ploše nepřístupná, ale naštěstí dutá, není žádný kabel viditelný. Tato drobnost je jedním z důvodů, proč zde tuto instalaci uvádíme.

Funkčnost tohoto řešení:

  • Ozvučení sálu z bezdrátových mikrofonů, včetně fedbacku pro omezení zpětné vazby (pískání mikrofonů)
  • Projekce z notebooku v plném rozlišení FullHD (1920 x 1080 bodů), možnost připojení dalších zařízení
  • Ozvučení oddělené pro čelní část sálu a pro druhou půlku (čtyřkanálový zesilovač), reproduktorové soustavy QSC AD-S282H s kvalitním pokrytím a především s vyšším výkonem výškové části